Arasta Gea Plakalı Isı Eşanjörleri
 


Tarihçe

Firmamız Arasta Dış Tic ve Makine Sanayi Limited Şirketi, 1995 yılında Arkan Şirketler Grubu’na bağlı olarak her türlü ısı transfer ekipmanı konusunda tasarım, montaj, satış, servis ve yedek parça hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur.

1995'ten bu yana Türkiye Tek Yetkili Distribütörü olduğu GEA Ecoflex’in plakaları ile plakalı eşanjör ve plakalı pastörizasyon sistemleri üretmektedir.

Arkan Şirketler Grubu bünyesinde ;

  • ARFESAN Arkan Fren Elemanları Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (otomotiv fren sistemleri imalat ve satışı)

  • ARPEK Arkan Parça Alüminyum Enjeksiyon ve Kalıp San. Tic. A.Ş. (alüminyum enjeksiyon kalıp, kalıp teknolojisi, döküm, talaşlı imalat ve yüzey işlemleri)

  • ARKOL (serbest bölge ticareti)

  • ARASTA Dış Ticaret ve Makina Sanayi Ltd. Şti. (ısı transferi ekipman ve sistemleri imalat ve satışı)

  • ARYUM Makine Kimya ve Ticaret Ltd. Şti. (plakalı eşanjör conta ve bakım hizmetleri, çeşitli kimyasal malzemeler, denizcilik sektörü için pompalar, vinçler ve diğer farklı ürünlerin ithalatı, pazarlama ve satışı)

 firmaları bulunmaktadır.

Arasta, kurulduğu yıldan beri ısı transferi konusunda başarıyla çalışmakta ve günümüz itibariyle aşağıdaki firmaların Türkiye Temsilciliğini ve Distribütörlüğünü yürütmektedir;

  • GEA ECOFLEX GmbH / Almanya: plakalı eşanjör ve özel tip kaynaklı eşanjör üreticisi

  • GEA ECOBRAZE AB / İsveç: kaynaklı (lehimli) plakalı eşanjör üreticisi

  • GEA WTT GmbH / Almanya: kaynaklı (lehimli) plakalı eşanjör üreticisi

  • GEA RENZMANN & GRUNEWALD GmbH / Almanya: doğal gaz ön ısıtıcıları, çift cidarlı borulu eşanjör, borulu ısı eşanjör, hava soğutucuları, trafo yağı pompaları

  • HESS GmbH / Spiral eşanjör üreticisi

Firmamız ayrıca, her marka eşanjör için conta yedek parça ve bakım servis hizmetleri sağlamakta, bunun yanında çeşitli kimyasal malzemeler, oksidasyon katalizörü vs gibi yan ürünlerle müşterilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Firmamız İstanbul’da Kozyatağı’nda bulunan merkez ofisinde pazarlama, satış, mühendislik hizmetleri sağlamakta ve Dudullu’daki atölyesinde eşanjörler için stok bulundurmakta ve GEA ECOFLEX standartları altında gövde üretimi ve eşanjör montajı yapmaktadır. Bu sayede firmamız arzu eden müşterilerimiz için kısa sürede teslim ve daha uygun maliyetlerde malzeme tedariki imkanı bulmaktadır.

Firmamız; gıda, kimya, proses ve ağır endüstri, hafif endüstri, ısıtma ve soğutma (HVAC), şeker, tekstil, kağıt, gemi inşa ve enerji sektörlerinde yıllardır sürdürdüğü başarılı çalışmalar ile gelişimini devam ettirmektedir.

Hedefimiz Türkiye’de ve komşu ülkelerde ısı transferi konusunda ilk akla gelen firma olmaktır.