Arasta Gea Plakalı Isı Eşanjörleri
 


GEA Shell Plakalı Isı Eşanjörleri

GeaShell plakalı eşanjörleri, diğer tip eşanjörlerin çalışma limitlerinin dışında kalan uygulamalarda kullanılan özel tip kaynaklı plakalı eşanjör sistemleridir. Çalışma sıcaklığı aralığı -200ºC ile 950ºC dir.

Çalışma basıncı is maksimum 100 bar’ a kadar çıkabilir. Eşanjör ısı transfer yüzeyi birbirlerine kaynaklı kıvrımlı yüzeyli plakalardan oluşan eşanjör plaka demeti, bir boru gövdesi içine sabitlenmiştir.

Çalışma sıcaklığı -200ºC ila 900ºC, çalışma basıncı maksimum 60 bar skalasında olan uygulamalar için yüksek ısı transferi katsayısı, düşük basınç kaybı ve problemsiz işleteme özellikleri ile güvenilir bir eşanjör çözümdür. Müşteri isteğine göre özel tasarlanabilen eşanjör gövdesi ve eşanjör bağlantı şekilleri ile maksimum 8000m² ısı transfer yüzeyi ile ısı transfer çözümleri sunmaktadır.

• Evaporasyon
• Kondenser
• Gaz Isıtma/Soğutma
• Distilasyon ısı Geri Kazanım
• Yağ, Kızgın Yağ Isıtıcısı, Soğutucusu
• Economizer,vs Uygulamalarında kullanılmaktadır.  

 

GEA Bloc Plakalı Isı Eşanjörleri

GEABloc plakalı ısı eşanjörleri yüksek çalışma sıcaklığı (maksimum 315ºC) ve yüksek çalışma basıncı (maksimum 32 bar) özelliklerine rağmen temizlik ve bakım amacı ile kolay sökülebilir olması özelliğiyle çok kullanışlıdır. Akışkanlar farklı şekillendirilmiş ve birbirlerine kaynakla sabitlenmiş plakalardan oluşturulmuş iki farklı kanaldan geçerler.

1-320 m² ısı transfer alanı, DN 50 ila DN 400 bağlantı çapı ve maksimum 3.860m³ debiye kadar

 

GEA Flex Plakalı Eşanjörler

GEAFlex plakalı ısı eşanjörleri gaz, sıvı ve iki fazlı akışkanlar için özellikle kimya ve petrokimya uygulamaları için geliştirilmiş olan eşanjör modellerdir.

Çalışma sıcaklığı -200ºC ila 900ºC, çalışma basıncı maksimum 60 bar skalasında olan uygulamalar için yüksek ısı transferi katsayısı, düşük basınç kaybı ve problemsiz işleteme özellikleri ile güvenilir bir eşanjör

 

GEA Rekulovo Plakalı Eşanjörler

Rekugavo (Reküperatif gaz ısıtıcısı) ve Rekuluvo (Reküperatif hava ısıtıcısı) yüksek verimlilikte contasız plakalı gaz fazındaki akışkanlar için tasarlamış eşanjör sistemleridir. Çok yüksek ısı geri kazanımı verimine sahiptirler.

Akışkanlar kaynaklı plakaların arasından ters akış prensibi ile geçerek yüksek verimli bir enerji geri kazanımı sağlamaktadır. 5.000 ile 20.000 Nm³ /h kapasitelerine kadar üretilmekte ve 600ºC akışkan sıcaklığına kadar tasarlanabilmektediler. Geri kazanım oranı %97 lere kadar

 

NT (New Technolgy) Serisi Plakalı Isı Eşanjörleri

NT (New Technolgy) Plakalı Eşanjörler
 

2002 yılında satışına başlanan NT serisi, optimize edilmiş yeni plaka tasarımı ile plakalı eşanjör teknolojisine bir yenilik getirmiştir. Optimize edilmiş plaka kıvrımları tüm plaka yüzeyinde ideal bir sıvı dağılımı sağlamakta ve kirlenme (fouling) etkisini minimize etmektedir. Değişik ebattaki plaka modeli çeşitliliği ile uygulamaya

 

Varitherm Plakalı Isı Eşanjörleri

 

Geniş Kanal Aralıklı Plakalı Isı Eşanjörleri

 

Safetytherm Plakalı Isı Eşanjörleri

 

Laser Kaynaklı Kaset tipi Eşanjörler (LWC)

 

Concitherm Serisi Plakalı Isı Eşanjörleri